Hliníkové dveře
a vstupy

Ukázat reference

Hliníkové dveře a vstupní stěny dobře těsní proti profukování, zatékání a únikům tepla, mají hladký chod a jsou vhodné zejména do volně přístupných, veřejných nebo společných prostor s intenzivním provozem. Tyto dveře a vchodové portály vyrábíme ve standardním provedení z profilového systému od renomovaného výrobce SAPA RC Systém (Belgie) s dvojitým dorazovým EPDM těsněním černé barvy, profilová řada AVANTIS 55 a tam, kde není požadavek na tepelnou izolaci z profilové řady Plaisance 50. Vchodové dveře z hliníkových profilů je možné řešit jako bezprahové (těsnící kartáč) nebo s hliníkovým prahem (výška prahu cca 8 mm). V případě zvýšených požadavků na tepelnou izolaci lze dveře realizovat i ze špičkových tepelně izolovaných profilových řad Avantis 75 nebo Excelence 75).

Profily

Avantis 55

Jedná se o vysoce výkonný tříkomorový systém s přerušením tepelného mostu pomocí 20 mm dlouhých polyamidovaných pásků ve tvaru omega, vyztužených sklolaminátovými vlákny vhodným zejména pro okna, dveře a vstupní stěny. Jde o úplné řešení pro komerční, bytové i průmyslové objekty.

Plaisance 50

Jedná se o vysoce výkonný jednokomorový systém bez přerušeného tepelného mostu vhodným zejména pro okna, dveře a vstupní stěny. Jde o úplné řešení pro komerční, bytové i průmyslové objekty.

Kování

Hliníkové dveře jsou okovány s ohledem k jejich bezproblémovému ovládání, dlouhodobému užívání a zabezpečení proti vniknutí. Kování hliníkových dveří má převážně za úkol dveře uzavřít a uzamknout. Pod uzavřením se rozumí takový způsob, při kterém nemůže dojít za působení tlaku nebo tahu k samovolnému otevření. Dveře mohou být otevřeny pouze stisknutím kliky nebo jemným zatlačením po jejich elektrickém odblokování. K uzavření slouží střelka. Pod uzamčením se rozumí zajištění uzavřených dveří pomocí dveřního zámku - vysunutím neodpružené tuhé západky nebo dalších dvou nebo více přídavných uzamykacích prvků. Toto kování se vyznačuje celou řadou detailů, které jsou standardně jeho součástí, a to:

Panty

Stabilní otevírání dveří po celou dobu jejich životnosti zabezpečují panty renomovaného výrobce Dr. Hahn. Křídla dveří jsou standardně osazeny třemi dvoubodovými panty serie 60 AT, které jsou seřiditelné ve všech třech osách (do výšky, do strany, přítlak).

Zámek

Osazení dveří kvalitními zámky je pro nás jednou z priorit, stejně jako bezpečnost, kterou nabízí.

 • samozamykací mechanický/elektromechanický bezpečnostní zámek 
 • jednobodový mechanický zámek jazýčkový/válečkový
 • další varianty (přídavný zámek, tříbodový zámek, motorický zámek, na čipové karty
 • panikové kování

Kliky

Dveřní kování tj. kliky, madla a hrazdy jsou dodávány v různých variantách s překrytím nebo bez překrytí FAB vložky a barevných odstínech (standardně stříbrné).

Dveřní doplňky

Dveře je možné vybavit velkým množstvím praktických doplňků jako je:

 • samozavírač 
 • aretační ramínko samozavírače
 • zašlapávač dveří
 • elektrický vrátný
 • cylindrická vložka FAB
 • zvonkové tablo
 • panel s poštovními schránkami 
 • pákový otevírač oken