O společnosti Volmut

Společnost VOLMUT se zabývá zejména výrobou, dodávkou a montáží plastových a hliníkových oken, dveří, stěn a zimních zahrad, včetně jejich doplňků a souvisejících dokončovacích prací. Portfolio produktů doplňuje stavebně zámečnická kovovýroba a montáž ocelových konstrukcí v čele s autobusovými přístřešky a zábradlím MHD. Pro výrobu plastových oken a dveří používáme profily Inoutic Prestige, Arcade, Eforte (a výběhový typ ZENDOW) s kováním ROTO NT.  Nabízená hliníková okna a dveře, včetně těch protipožárních, jsou vyráběné z hliníkových profilů SAPA/RC System a nově také z hliníkových profilů španělské značky CORTIZO. Mnohaleté zkušenosti, působnost na trhu od roku 1991, kvalitní značkové materiály a certifikovaný proces výroby zaručují jistotu dlouhodobě přínosné investice a spokojenosti.

obrázek
obrázek
obrázek

Představení firmy VOLMUT s.r.o.

Firma VOLMUT vznikla v roce 1991 jako fyzická osoba. K transformaci na společnost s ručením omezeným došlo začátkem roku 1998. Hlavní směr podnikání a rozvoje organizace směřoval od svého vzniku do oblasti výstavby a údržby zastávkových přístřešků MHD zejména pro pražské Dopravní podniky, čímž je společnost specifická. Počáteční údržbářské práce a zajišťování výměny zasklení přerostly vývojem do vlastního výrobního programu modulárního zastřešení zastávek hromadné dopravy, osobité architektury a stylu, který je pronesen i do logotypu organizace.

Moderní design a kvalitní konstrukce, zaměřená zejména na odolnost proti poškození, dělá z přístřešků řady "V" dlouhodobě přínosnou investici. Vysokou variabilitu doplňují také mobilní varianty přístřešků, jejich opodstatněnost dokumentuje fakt, že tvoří více než 1/3 produkce přístřešků.

Postupně se činnost rozšířila až na komplexní stavebně zámečnickou výrobu ocelových konstrukcí,dále do oblasti zpracování hliníkových stavebních systémů a plastových profilů pro plastová okna, plastové dveře, zimní zahrady, dělící stěny a prosklené fasády.

V srpnu 2004 byla naše firma úspěšně certifikována dle normy ČSN EN ISO 9001:2001 (v současné době pozastavena)

V průběhu roku 2005 se vedení společnosti podařilo zajistit nový výrobní prostor (v těsné blízkosti stávající provozovny), ve kterém je samostatně soustředěna výroba a prodej produkce z plastových systémů (zejména oken, dveří, zimních zahrad apod.). Zároveň byla provedena jeho rozsáhlá stavební adaptace a plné vybavení tak, aby splňoval veškeré nároky kladené na takovýto provoz. Dále došlo k rozšíření nosného výrobního programu městského mobiliáře o modulární systém zábradlí (zejména pro tramvajové a autobusové zastávky MHD).

Firma VOLMUT je zapsaná v „Seznamu odborných dodavatelů“ původním programu Ministerstva životního prostředí administrovaný Státním fondem životního prostředí ČR zaměřený na úspory energie a obnovitelné zdroje domácností v rodinných a bytových domech „Zelená úsporám“.

V  polovině roku 2009 jsme přistoupili k opětovnému ověření námi vyráběných plastových oken a dveří u autorizované zkušebny CSI ve Zlíně. Na základě výsledků měření a provedených zkoušek jsme získali certifikát na vlastnosti výrobku a vystavili příslušná ES prohlášení o shodě a zavedli označování CE štítkem.

Od začátku roku 2010 změnila firma své sídlo, a to na adresu: Brechtova 830/12, Praha 4, kde sídlíme dodnes.

V roce 2011 jsme rozšířili náš výrobní program hliníkových produktů o výrobní řadu z hliníkových profilů španělské značky CORTIZO. Vzhledem k velice dobré spolupráci s touto firmou jsme v roce 2012 realizovali několik velkých akcí, mimo jiné rekonstrukci autobusového nádraží ve Staré Boleslavi.